הגשת אברים כמנחה זה לזה..בגירוש הפרחים הנוזלים..

ציור חיים פנימיים.., Patrick Hermans

Patrick Hermans חיים פנימיים

מיכל יערה כרמי

לאט לאט

מתבהרים השמים,

הגיע הזמן

לחפש מסתור.

9.06.17

 

משה מאיר

בני לוי .. לא נולדו קדושים, ההחלפה והתפקיד מקדשים אותם. והבכורים, קדושתם – למרות שהיא נובעת מעובדה ביולוגית, יכולה להתפוגג עם ההחלפה. זהו קצה קרחון, של תשתית הכוללת את התורה כולה. אין קדושה אונטולוגית, יש קדושה תפקודית..על פניו, התשובה ברורה. אין מה לעשות, 'עבר זמנו בטל קרבנו'. מי שהחמיץ את היום הקדוש, החמיץ. אך תשובתו של ריבונו של עולם מפתיעה. הוא מאפשר להם לעשות פסח שני. התשתית היא אותה התשתית שבפרשת הלוויים והבכורים: אין קדושה אונטולוגית בזמן. אם יש צורך, אפשר לקיים את הפסח חודש לאחר הפסח…

כאשר משה שובר את הלוחות, הוא חורט בתודעה כי אין חפץ קדוש (בעקבות בעל 'משך חכמה', רבי מאיר שמחה הכהן מדווינסק)..וישעיהו ליבוביץ' העמיד את דברי ה'משך חכמה' כאבן יסוד למשנתו בעלת ההשלכות הפוליטיות – כי אין קדושה אונטולוגית, לא לבניין [למקדש ולשרידו – הכותל], ואף לא לארץ..

אני חושב שבעל 'משך חכמה' וליבוביץ' הלכו רחוק מידי. התורה לא מורה שאין קדושה, אלא שהקדושה מופיעה נעלמת ומופיעה ב'מקום' אחר. יש קדושה באדם.. נדרשת יכולת גדולה של עמידה בתנאי חוסר וודאות, שהרי אינך יודע אם המסע יהיה בן יום בן חודש או בן שנה..המציאות מורכבת, יש בה 'אני' ויש 'אתה' ו'את'. צריך לתמרן, ולהתאים למרכיבים השונים של המערכת..לתהפוכות הזמן והפתעותיו. רק הגמיש יצליח לשרוד ולהתקיים ולצמוח ולפרוח בגן הפרחים המשתנים.

(קטע)

8.06.17

Showqas Damola אהבה בצהוב..

נטלי גוטמן

מופיע, נעלם, ומופיע במקום אחר, מלקט חלומות המרפא – מעצמו, ממש כתפוס בפיברומיאלגיה.. גם שינויי מקום או זמן לא מניחים ולא תהיה לו רפואה, פעם יכאב, פעם יכאיב ללא סיבה או קשר לתורת הכאב.. ויופיע באבהות המכהנת, כאבא קרוב תובע לו בת, וכמקבע נאמן לקיום, ולאו דווקא לקיומה.. והסבל שלה בן לוויה לעונג שלו. גם במיטה עם אהובה וילדיה, יתנשא מעליה בעל הקרקס של אי-הוודאות ..שריר כוחו הלולאיני, נע ונד, כמו בן אובד חוזר בעקבות עצמו  – להכות שנית. והמילה הטרודה זו שבניסיונה האינטימי נשפכה כחיטה במכתבי אהבה ארוכים, גם כששכבה בבית חולים לשמור על כליותיה הפצועות, המילה הכתובה שלה מול המילה שלו כהתמסרות אמהית תחת בעיטת הימים, אינה מספיקה ללמד אהובים גמישות ומוכנות לחיים ביחד בקרקס הלא אבהי. המכתבים כלל לא נענים, ורק הכאב בא ובא ובועל לתאר את הכרחיות העונג גם בחג השני.. ואם לא ב- 1976, אז באפריל אחר , אולי ב- 2017, ואם לא די בחרבו על הצוואר פעמיים בחודש, אז גם בשנה הבאה יבוא בהתמדה ככאב במחלה כמו במחלה, הגוף אינטליגנטי מכוח עליון, דרכו יוביל הכאב לחיים שאינם מוות. וזה יספיק ויתקבל כתמיכה פסיכולוגית לחולי הפילוסופי, כמלמד לנפוש במועקה ובתקווה שכל הלא מסכימים פשוט יעזבו את הבית..

ציור תחפושת האושר לחתול.., Viktor Malith

Viktor Malith תחפושת האושר לחתול

תורת הסבל.. היא תסיט בקלות את דעת החזק על החלשים..ובאכזריות יוטרד בו גם השליט. פעם מעלה פעם מטה מטוגן מכל זווית. ואם ידעתי פעם לאהוב נער, בריח בטנו על נמקי ילדותי נמרחת, כשאיבדה המשחה הזורעת בי מערכה, ופג תוקפו של זמן הנעורים, פעם אחר פעם, גם הבא אחריו שהתבגר, ירפה מטוטאליות איברי אהבתי, ויקפיד להישמע להוראות השימוש בכאב שלא לו, כה טבעי למלכים.. זוכרת, אז באתי לסבתי שבעולם הבא, שאלתי, למי פיברומיאלגיה? והגוף הסובל ענה, במילות החיבה תיאר לי: לך ולכל אהוביך, אמר, ואת האישה בחלום, אין  לך כאב מיותר, רק אותך לא רואים מלמטה.. וביקשתי לבחור צד, בכאב.. אמרו, אי-אפשר, כי את צריכה לספר סיפורי ילדים מכל הצדדים, כדי להציל לפחות את הבאים אחריך מההתענגות הריקה מאהבה, שמרי את הכאב שלהם, את מחויבת לחלום רצוף.. ואל תדאגי , כבת לוויה להם כאלטרנטיבה לפרידות ולגירושי ישראל, את תמותי על המילים להם פעם אחת ולתמיד, ותפקודם המיני יעלה פלאים ויחזיקו בך. ולא תהיי בחיים, אך לא תרצי כבר אהבה חד צדדית.. רק ההזיה תשלים אותך בין המאוהבים הממשיכים אותך. ויכאב פחות. זה מה שמדהים באישה..

 אהרון בס

מַה שֶׁמַּדְהִים בְּאִשָּׁה
זוֹ הַיְּכֹלֶת לְחַיֵּךְ
וּלְהָאִיר פָּנִים בַּבֹּקֶר
כְּאִלּוּ לֹא הִיא זוֹ
שֶׁבָּכְתָה כָּל הַלַּיְלָה
לִפְנֵי

12.06.17

Hagit Ronen Maymon זה שהוא פה בשבילי. ..בפני כולם במעשה, זאת האהבה האמתית, הציטוט מ

פסל הוא פה בשבילי, בפני כולם, במעשה.. זאת האהבה.., מהאוספים של Hagit Ronen Maymon

 

סיגל אשל

 הומאז'

פעם לפני ירחים
התנשקנו במרכבתךָ הצהובה.
לילה גשום זלג
השתוקקתי לבירה שתעצים את חמוקיי ותפתח את שער בטני,
אך כשרגליךָ לפתו את מתני בתשוקה
התחשק לי רק לצלול בחיבוקן, 
 אהה

Natasa Menart אהבת הליצן העצוב

ציור אהבת הליצן העצוב.., Natasa Menart

והקסם עלה עם מפלס המשקה
והגשנו אברים כמנחה זה לזה.
לא מחוברים לגמרי לא מחוברים
ערבוביה שם היתה ואמרנו דברים
שהכחשנו מיד עם שריקת הסיום, 
עת כל קרבה 
התגלתה כאיום. 

ציור חיים פנימיים.., Patrick Hermans

ציור מלכי הקורבנות .., Mohsen Sefehri

וכל רגע יָתֵר שביליתי אתך
עלה לי ברעל דברי משנתך
קטסטרופות קיום, ניתוחים של יקום
אפלים ושוטמים 
 כדברי ימים שטניים ונוקמים

Marina Boyko מעבר או מצעד האישה והדג

ציור המעבר או מצעד האישה והדג…, Marina Boyko

פעם, לפני סהרים,
נסחפתי עם גופי, בתאים נפערים
אל שורש לבך
שננעץ בעומקיי וחלחל תרעלה 
מתקתקת, סמיכה
והיטה את נפשי 
הרכה, הכְּלִילָה
 לאפיק מבותר ותלול לעילא

היו לך כלב וקסם ומוסיקה 
שקצבו לנו זמן שכחה
כשהתפלשת בנפשי עד כלות נפשך

22.03.17

דליה לביא, מלאכית של החומר האפל.

ציור  מלאכית של החומר האפל.., דליה לביא

כתיבת תגובה